Фото: 24ракомет.мк

За првпат во историјата на меѓусебните дуели, македонската машка репрезентација успеа да слави на гостувањата кај Исланд. Иако домашните ракометари имаа десетина секунди за напад, сепак се сплеткаа, беа досудени чекори, но не ја оставија топката на време.

Затоа француските судии досудија црвен картон за Магнусон, а имаше и пенал за Македонија на четири секунди до крајот. Манасков не го совлада од првпат Густавсон, но ја прифати одбиената топка и погоди за голема победа на Македонија со 33-34.

Погледнете…

1

Најчитани вести