Огромна е посетеноста на завршинот митинг од претседателската кампања на ВМРО-ДПМНЕ, кој вечерва се одржува во Штип. Пред штипјани се обраќа…

ВМРО ДПМНЕ е народот, а пак народот е МАКЕДОНИЈА!🇲🇰

Поминавме насекаде низ нашата мила татковина со една цел и една идеа, а тоа е ПОДОБРА…

Да се сплотиме околу концептот што води напред и обезбедува иднина во едно општество за сите, во држава интегрирана во ЕУ и НАТО, порача денеска…

Кандидатот за претседател на Република Македонија, проф. Д-р Гордана Сиљановска Давкова се сретна со граѓаните во Пробиштип. Таа ги поздрави…

Општина Кавадарци продолжува со реализација на капитален проект за реконструкција на главните улици во градот.  Оперативата на агажираната фирма…

Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните дека сите Одделенија за управни работи ќе работат во сабота и недела (20 и 21.04.2019 и…

ВМРО-ДПМНЕ денеска поднесе уште два приговори до Државната комисија за спречување на корупцијата во врска со прекршување на Изборниот законик и…

Срамота е во Македонија никој да не ги заштитува работничките права на текстилните работнички, рече вечерва во Пробиштип кандидатката за…

Четири лица се повредени во сообраќајната несреќа што попладнево се случила на улицата „Емин Дураки“ во скопски Чаир. Како што од терен јавува…

ВМРО-ДПМНЕ денеска поднесе уште два приговори до Државната комисија за спречување на корупцијата во врска со прекршување на Изборниот законик и…

Стево Пендаровски, кандидатот за претседател поддржан од граѓаните и од 30 политички партии, денеска ги посети и граѓаните на Лабуништа.

„Се…

Првите луѓе на СДСМ, Стево Пендаровски и партиските членови изборниот резултат во недела ќе го чекаат во еден од најелитните хотели во Скопје,…

Кандидатот за претседател, Проф. Д-р Гордана Сиљановска Давкова се сретна граѓаните во Општина Карбинци. Таа им порача дека во индустријата за…

Вие кои цврсто заговарате бојкот, знам дека имате многу причини и не велам дека за се не сте во право, но ви се обраќам искрено без ракавици,…

Заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски, на средба со жителите на Вевчани повика на масовна излезност на престојните претседателки…

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска беше во посета на општина Чашка каде се сретна со жителите од ова населено место.

-Чашка…