Зијадин Села, Ферид Мухиќ и Лилјана Поповска не гласале за законот за јазици

Според листата од Собранието, за денешното гласање на Законот за јазици, лидерот на Алијансата за Албанците, Зијадин Села не гласал за законот. Иако кога села пристигна во собранието изјави:

„Не сум дел од Владата, дојдов да гласам за закон според договорот што го имавме кога се формира Владата", кусо изјави Села.

За законот не гласале и независниот пратеник Ферид Мухиќ и Лилјана Поповска од ДОМ.

Гласаа 64 пратенци. Еве како се гласало, кој бил тука, а кој не. 

Поврзани

Најнови вести

Коментари