Жерновски се откажа од Центар, доби нова позиција

Андреј Жерновски ќе ја повлече кандидатурата за градоначалник на општина Центар, а за возврат ќе стане дел од извршната власт.

Ова го соопшти премиерот Зоран Заев во емисијата 24 Отворено.

СДСМ ќе предложи свој кандидат за градоначалник чие име ќе биде познато во среда.

Жерновски во повеќе наврати најавуваше дека доколку не биде кандидиран од СДСМ, на изборите ќе настапи сам со своја советничка листа.

Поврзани

Најнови вести

Коментари