Вчера околу пладне, односно во 12: 20 часот во СВР Скопје било пријавено дека во близина на ПИОМ, на подрачје на Аеродорм, Д.Х.(76) од Скопје физички ги нападнала С.Љ.(46) од с.Глумово,Скопско и М.Л.(62) од Скопје, двајцата вработени во ПИОМ.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.