Жан Зимбаков нов директор на Клиниката за кардиологија

Доктор Жан Зимбаков е назначен за нов директор на скопската Клиника за кардиологија. Тој доаѓа на местото на Беким Поцеста од редовите на Алијансата за Албанците.

Зимбаков од пред неколку месеци раководи со второстепената комисија за лекување во странство.

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари