Земјава под студен воздушен бран од север, со услови за снег

Следува период на претежно облачно време со слаби локални врнежи од дожд, на планините од снег. Поради спуштање на студен воздух од север, в недела и в понеделник ќе има услови врнежите да преминуваат во снег и на некои пониски места. Повеќе врнежи ќе има во северозападниот дел од земјава.

 

 

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари