Пратеникот на Левица, Димитар Апасиев, постави интересна тема за размислување на својот Твитер профил:

Замисли да си млад прогресивен граЏанин на урбано Скопје кој гласал за СДС на Нашата Земја, и секоја вечер да си легнуеш со помислата дека у време на Грујо имаше и Канал “103-ка”, и Кино “Култура”, и свирки у МКЦ, и Скопски џез фестивал…И дојдоа либтард комуњариве, све витосаа!

“Ќе има РЕВИЗИЈА НА ПОЛИТИЧКИТЕ СУДЕЊА од оваа власт“