Заев ќе се сретне со Меркел во Берлин

Премиерот Зоран Заев утре во Берлин ќе се сретне со германската канцеларка Ангела Меркел, во рамки на официјалната посета на владина делегација на Германија.

Меркел и Заев ќе имаат заедничка прес-конференција, а за време на посетата во Берлин предвидено е Заев да се сретне и со претседателот на Германија, Франк Валтер Штајнмаер.

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари