Заев: Aко не се реши името нема да има дестабилизација (ВИДЕО)

Премиерот Зоран Заев денеска на прес-конференција во Владата изјави дека ако не се реши името, нема да има дестабилизација.

Вели дека се концентирани на комплетно решение, но тоа да биде во корист на двете страни.
Премиерот рече дека довербaта е изградена со Грција, пријателството ќе зајакнува и дека народите веќе соработуваат без проблеми.

ВИДЕО

 

Поврзани

Најнови вести

Коментари