Забрана за тешки товарни возила на Пресека

Денеска, од 13.50 часот на планинскиот премин Пресека воведена е забрана за сообраќај тешки товарни возила, информираат од Авто-мото сојузот на Македонија.

Оттаму додаваат дека сообраќајот на другите државни патишта се одвива по претежно влажни коловози, без забрани, застои и ограничувања, а интензитетот на патните правци надвор од градските средини е умерен.

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари