Забрана за тешки товарни возила кај Пресека

На планинскиот премин Пресека воведена е забрана за тешки товарни возила.

Од АМСМ информираат дека забраната е воведена во 13.50 часот.

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари