Забрана за камиони и автобуси на патниот правец Тетво-Попова Шапка

На патниот правец Тетово – Попова Шапка воведена е забрана за сообраќај на тешки товарни возила и автобуси.

Од АМСМ претходно воведоа забрана за тешки товарни возила и кај планинскиот премин Пресека.

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари