Доцна синоќа во аптека на улицата „Џон Кенеди“ се случил вооружен грабеж. Имено, во 20:40 часот во СВР Скопје било пријавено дека во аптека на ул.„Џон Кенеди“ едно лице со закана со нож кон вработената го одзел дневниот промет.

Десетина минути подоцна во аптеката дошол сопственикот А.С.(40), на кого, според пријавеното, му се слошило.

За кратко време со Итна медицинска помош бил однесен во комплекс клиники „Мајка Тереза“, каде од страна на лекар е констатирана смрт. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.