(Во живо) Заедничка прес-конференција на македонскиот и бугарскиот претседател

Во продолжение проследете ја заедничката прес-конференција на двајцата претседатели, Ѓорге Иванов и Румен Радев, кој е во дводневна официјална посета на земјата.

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари