(Во живо) Прес-конференција на Димитров за нацрт-спогодбата со Грција

Прес-конференција на министерот за надворешни работи, Никола Димитров, за нацрт-спогодбата со Грција за решавање на спорот за името.

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари