(Во живо) Изјава на Христијан Мицкоски по Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ

ВМРО-ДПМНЕ на денешниот Централен комитет ги избра новите членови на Извршниот комитет, генералниот секретар и тројца потпретседатели на партијата.

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари