Вчера бил лишен од слобода Р.Ј.(58) од Велес постапувајќи по претходна пријава од 15-годишна велешанка дека околу 17.30 часот во Велес извршил обљуба врз истата, известуваат од МВР.

Известен е Јавен обвинител и по документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.