Во арената „Борис Трајковски“ каде што се врши имунизација на населението нема ниту клима ниту вентилација, па, како што објавува Курир.мк, граѓаните мака мачат со жештините.

Имено, денеска на една жена и се слошило додека ја примала вакцината, за што доволно зборува и видеото во продолжение.