ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата, кампањата за локалните избори ја почнува утре, од Охрид, со митинг во Античкиот театар во 18 часот. Слоганот на овие избори е „Создади нова иднина“.

Предизборната кампања почнува утре, а еве каква е агендата на партијата до 15 октомври: