Владата обезбеди двотретинско мнозинство, „за“ уставни измени гласаа и пратеници од ВМРО-ДПМНЕ

Собранието со 80 гласа ја донесе одлуката за пристапување кон уставни измени. За гласаа и пратеници од ВМРО-ДПМНЕ кои се обвинети во предметот на СЈО и тоа Сашо Василевски, Елизабета Канческа Милевска, Љубен Арнаудов и Крсто Мукоски.

За гласаа и Владанка Авировиќ, Емилија Алекснадрова, Панче Минов, Нола Исмајловска и Заќир Рамчиловиќ.

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари