Русија негира, Владата потенцира

Владата го потврдува ставот на Заев од средбата со рускиот амбасадорот Шчербак

Владата го потврдува ставот од средбата на Заев со рускиот амбасадорот Шчербак

По написите во одредени македонски медиуми за реакција на Амбасадата на Руската федерација во Република Македонија во врска ставовите изнесени на вчерашната средба меѓу премиерот Зоран Заев и амбасадорот Олег Шчербак, владиниот портпарол Миле Бошњаковски во изјава за МИА појасни дека Владата на Република Македонија својот став за средбата го искажала во вчерашното соопштение до јавноста.

– Владата на Република Македонија нема пракса да усогласува став во врска со соопштенија од вид средби, изјави Бошњаковски.

Поврзани

Најнови вести

Коментари