Тешка сообраќајна несреќа се случила попладнево на патот Охрид – Кичево во близина на селото Арбиново, јавува порталот „News1“.

Како што пишува порталот, еден од двата автомобили се запалил.

Во моментот надлежните вршат увид на местото, а патниот правец е затворен сообраќај.