Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски преку видео објавено на својот Фејсбук профил сподели со фановите како го поминува ова неделно попладне со семејството.

-Преубаво неделно претпладне и малку време со најмилите. Важно дворот и тремот се расчистени, а на среќата и немаше крај, снежни улици, санка, наредбата стигна “татооооо посилно посилнооооо, стои во неговиот пост на Фејсбук.