Видео: Дождот направи „река" на Партизанска

Силно невреме го зафати Скопје вечерва. Силни грмотевици, ветер и дожд се сликата во главниот град.

Поројниот дожд направи река на Партизанска.

Видеото е објавено на социјалните мрежи.

Поврзани

Најнови вести

Коментари