Вечерва во Карпош - девојка се обеси на дрво

Жители од Скопската населба Карпош 3, на социјалните мрежи ја опишуваат страшната глетка која ја забележале пред околу еден час, објави порталот Скопје 24.

Во близина на основното училиште Лазо Трповски, позади трговскиот центар "Лептокарија", на едно од дрвата позади зградите била обесена жена.

Глетката била ужасна, а на местото на настанот биле насобрани и многу деца, за кои денешниот настан ќе претставува шок. На лице место, биле излезени и екипи од Министерството за внатрешни работи.

Поврзани

Најнови вести

Коментари