(Вo живо) Прес-конференција на Хашим Тачи и Зоран Заев

Изјави на премиерот Зоран Заев и претседателот на Косово, Хашим Тачи, по остварената тет-а-тет средба и состанокот меѓу двете владини делегации.

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари