Утре делови од Кисела Вода без струја

Делови од Општината Кисела Вода утре, во времетраење од неколку часа ќе останат без електрична енергија.

ЕВН најави дека без струја ќе останат корисниците од улицата Милан Мијалковиќ во период од 9 до 14 часот.

Прекин на електричната енергија ќе има и на улицата Банско број 3, во период, од 9 до 12 часот.

 

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари