Утре без вода ќе останат дел од жителите на Гази Баба

Жителите на две улици од општина Гази Баба, утре, 7 март, ќе останат без вода, информира Регионалниот центар за управување со кризи – Скопје.

„Од ЈП ‘Водовод и канализација’ е добиено известување дека 7 март, поради водоводен приклучок на улицата Благоја Давков 16, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од улицата Благоја Давков и улицата 487 од 10 часот до завршување на активностите“, се наведува во информацијата од РЦУК.

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари