71-годишна жена пронајдена почината во викендица во Раштак.

– На 11.04.2021 во 09.44 часот во СВР Скопје било пријавено дека во викенд куќа во с.Раштак, скопско, била пронајдена почината В.Л.(71), соопшти МВР.

Смрт без траги на насилство констатирал лекар од Итна медицинска помош, а по наредба на Јавен обвинител телото било дадено на обдукција.