Автомотосојузот на Македонија

Укината забраната за камиони на превојот Пресека

Забраната за сообраќај за тешки товарни возила на планинскиот превој Пресека утрово е укината

Како што соопшти Автомотосојузот на Македонија, сообраќајот за камиони е повторно востановен од 09:30 часот.

Поврзани

Најнови вести

Коментари