Туфегџиќ откри кој и праќа срциња на Вибер (ВИДЕО)

Пратеничката Ивана Туфегџиќ се огласи откако медиумите ја уловија како, за време на седницата на Собранието за промена на уставното име, на Вибер, во приватни пораки си праќа срциња со нејзини пријатели.

- Гледам дека дел од "медиумите" се загрижени околу тоа со кого четувам со срциња, притоа не сфаќајќи дека тоа се луѓе кои пишуваат загрижени за оваа земја и нејзината иднина.
Им благодарам на тие луѓе и им ја праќам сета љубов за поддршката и инспирацијата за денешниот мој говор во кој зборував за мојата лична и одговорноста на вршењето на јавната функција.
Јас сум се' уште убедена дека можеме да се носиме со одговорноста која ја носиме во овие времиња за иднината на граѓаните! <3 – реагираше Туфегџиќ на Фејсбук.

Инаку претходно медиумите објавија видео на кое се гледа како пратеничката на сред седница си праќа срциња.

Поврзани

Најнови вести

Коментари