Вчера попладне во 16:16 часот било пријавено дека на нива, атар на с.Моноспитово, Струмичко, Ј.Ј.(63) додека извршувал земјоделски работи со трактор удрил во метална шипка од пластеник и притоа се здобил со повреди, по што починал на местото на настанот.

Извршен бил увид од Јавен обвинител и увидна екипа од СВР Струмица.