ТВ21 пренесува дека вечерва во Куманово во близина на економското училиште се случила тешка сообраќајка помеѓу три возила, од кои едното е превртено на кров.

За сега, од оваа сообраќајка се уште нема информации за повредени лица, полицијата е на местото на незгодата и врши увид.