На 20.09.2021 во 12:45 часот во СВР Скопје, М.Р.(35) од Скопје пријавила дека околу 11:40 часот во основно училиште на подрачје на Чаир, каде била вработена, по претходно недоразбирање била физички нападната од нејзина колешка С.В..

Сочинет е записник за констатиран прекршок по член 12 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.