Готово?! Судбината и иднината на Косово и Србија се решени?!

Премиерот Димитар Кочавечвски беше запрашан како ќе се реши проблемот со Косово на што тој го понуди незаконски поставениот амбасадор во ОН Љубомир Фрчковски како поседник во ООН да им помогне на Косово и Србија со оглед на неговото искуство од правењето на рамковниот договор пред 20 години кога клучен креатор на договорот беше Фрчковски како советник на покојниот Борис Трајковски кој тогаш беше претседател и клучен за правењето мир меѓу УЧК и македонската армија и полиција.

– Ние сме шампиони на Балканот за мирно решавање на спорови, може да го прашате и нашиот амбасадор во ООН кој е тука во публиката тој учествуваше во правењето на мировното решение пред 20 години кога имавме конфликт – се пофали премиерот Ковачевски.

Фото: ФБ

Србија НЕ ГИ ПРИФАЌА резултатите од РЕФЕРЕНДУМИТЕ во Украина поддржани од Русија

НАЈВАЖНАТА СРЕДБА ВО ЊУЈОРК: Вучиќ имал отворен разговор со советникот на Бајден, Саливан (ФОТО)

Експрес: Кој ќе ризикува да се судри со САД да потпише Фрчкоски да биде амбасадор во ОН?

 

„Фрчкоски има сомнително и криминално минато, а Заев го предлага амбасадор во ОН“

„СДСМ незаконски го праќа Фрчковски во ОН, ВМРО-ДПМНЕ ЗАКОНСКИ ЌЕ ГО ВРАТИ кога ќе се смени власта“

Милошоски за Фрчковски: Да именувате амбасадор во Њујорк кој што претходно е одбиен од Вашингтон, е еклатантно кршење на дипломатскиот кодекс

Гајдов: Фрчкоски е мозокот на атентатот врз Глигоров

„Прво ни се случи скандалот со Фрчковски, потоа скандалот со Теута Арифи“

Фрчкоски амбасадор во ООН и, веданш скандал! ИСЧЕЗНА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК

Успешен прв настап на Фрчкоски во ОН – под знамето на Унгарија (ФОТО)