Столтенберг: Му честитам на Заев за гласањето во Собранието

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, преку неговиот профил на „Твитер“ му честита на македонскиот премиер Зоран Заев за изгласувањето на уставните измени вечерва во Собранието.

„Му честитам на премиерот Зоран Заев за гласањето во Собранието за Договорот од Преспа. НАТО го поддржува целосното имплементирање на Договорот, кој е важен за стабилен и напреден регион“, порача Столтенберг преку социјалната мрежа.

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари