ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА

Стајковци на нозе, жителите порачаа: Нема да дозволиме задирање во Уставот по никоја цена! (ВИДЕО)

И скопско Стајковци денеска даде поддршка ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА. Жителите порачаа дека нема да дозволат задирање во Уставот по никоја цена.

-Ние жителите од населеното место Стајковци излеговме д ададеме една силна поддршка ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА. Упатуваме еден силен повик до господинот Заев, до неговите домашни и меѓународни ментори да не го потценуваат македонскиот народ. Нема да дозволиме по никоја цена задирање во Уставот, двојазичност...

 

Поврзани

Најнови вести

Коментари