Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски денеска во вакциналниот пункт во Куманово се вакцинираше против ковид-19 со вакцината на „Синофарм“. Тој напиша на Фејсбук дека ја исполнил својата должност како граѓанин.

Тој апелираше граѓаните да се вакцинираат за што поскоро да се врати нормалниот живот.

„ Се чувствувам одлично и се враќам на работните обврски. Ве охрабрувам сите да го сторите истото, доколку сѐ уште не сте регистрирани, пријавете се на веб-страницата www.vakcinacija.mk – само со масовна имунизација ќе постигнеме колективен имунитет, тоа е единствениот ефикасен начин за заштита од коронавирусот“ напиша Спасовски.

makfax.com.mk