Сопругата на претседателот, Стево Пендаровски, Елизабета Ѓорѓиевска, се вакцинира против коронавирус.

Таа објави фотографија на „Фејсбук“.

„Детска и превентивна стоматологија-вакцинирани!“, напиша Ѓорѓиевска.

makfax.com.mk