Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по влажни коловози.

Поради минирање на патниот правец Пресека – с. Врбјане на 10.02.2021 од 12 до 15 часот, сообраќајот ќе биде во прекин околу 30 минути, информира АМСМ.

Се препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и внимателно управување со возилата, особено на патиштата низ котлините, речните долини и клисурите, каде има појава на утринска магла и можност од појава на одрони. Ова посебно се однесува за делниците Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Виница – Берово и Кочани – Делчево.

makfax.com.mk