Сообраќајот на патот Кичево-Охрид во прекин поради јавен собир

Поради јавен собир на магистралниот пат Кичево – Охрид, кај м.в.Ботун, од 10:00 – 15:00 часот сообраќајот ќе биде во прекин во двата правци, а од 12:00 – 14:00 часот ќе има незименично пропуштање на возила.

Интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини нема подолги задржувања за влез и за излез од државата. Оваа информација се однесува само за македонската страна на премините.

На патниот правец Р 1308 Макази – г.п. Маркова Нога поради свлечиште кај м.в. Долги Рид сообраќајот се одвива по една коловозна лента во должина од 150 метри. На самото место поставена е соодветна сообраќајна сигнализација.

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари