Вечерва на Рекорд се случи тешка сообраќајка, јавува 24 Инфо. Некаде околу 21 часот се судриле две возила, и тоа пред Министерството за правда, кај стар Ловец. Инаку, се уште трае увидот и се утврдуваат причините за несреќата.

Од МВР засега нема информации за повредени лица.