Врнето денеска ќе биде сончево и натпросечно топло со мала до умерена облачност.

Претпладне по одделни котлини ќе се задржи магливо или значително облачно. Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 14 до 22 степена, јави УХМР.

Во Скопје претпладне умерено до значително облачно, во текот на денот сончево со мала до умерена облачност. Максималната температура ќе достигне 16 степени.

makfax.com.mk