Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, информира УХМР.

Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец, поизразен во источните делови. Максималната температура ќе биде во интервал од 14 до 21 степен.

Во Скопје, сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Максималната температура ќе достигне до 18 степени.

makfax.com.mk