Сончево со температура до 27 степени

Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен североисточен ветер. Во североисточниот дел од земјава ветерот ќе се засилува и се очекувабрзината на ветерот да достигнува до околу 40 км/час. Минималната температура ќе се движи од 1 до 7, а максималната од 21 до 27 степени.

Во наредните денови ќе преовладува сончево време со мала до умерена локална облачност. Утрата ќе бидат бидат малку постудени, а дневните температури ќе бидат без позначителни промени. Од среда се очекува постепен постепен пад на температурата на воздухот.

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари