Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб јужен, а во југоисточните делови умерен ветер од југоисточен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 4 до 14 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Максималната температура ќе достигне до 9 степени.

makfax.com.mk