Времето денеска ќе биде сончево и студено со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен до засилен северен ветер. Максималната температура ќе биде во интервал од -5 до 0 степени.
 
Во  Скопје,  ќе биде сончево и студено со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен северен ветер. Максималната температура ќе достигне до 0 степени.

makfax.com.mk