Во текот на вчерашниот ден во 09: 32 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Градската општа болница„ 8-ми Септември“ со итна медицинска помош е донесена повредена С.С.(77) од Скопје на која од доктор и биле констатирани тешки телесни повреди, а според пријавеното, паднала на раскрсницата од ул.Васко Карангелевски и ул.23-ти Октомври во Скопје.

Полициски службеници од СВР Скопје излегле на место на настанот. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.