Скопјанец тепал 11-годишник, па ги нападнал сите што сакале да го спасат детето

Масовна тепачка се случила во дворот на основното училиште „Кирил Пејчиновиќ“ во Скопје. Според полицијата, вчера било пријавено дека околу 16.30 часот во дворот на основното училиште „Кирил Пејчиновиќ“ на улица „Пушкинова“ во Скопје, А.С.(51) од Скопје физички нападнал 11-годишно момче.

Тој физички го нападнал и З.В.(61) од Скопје, кој се обидел да го заштити детето. Набргу потоа А.С. започнал и тепачка со уште три лица кои реагирале на физичкиот напад врз 11-годишното момче. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

извор: Makfax

Поврзани

Најнови вести

Коментари